START SOUTĚŽÍ ZA DVEŘMI

Všechna družstva Basketbalové akademie již zahájila přípravu na další sezonu, ve které budou jednotlivé týmy startovat v soutěžích od krajského přeboru po extraligu. Akademie pošle do boje celkem 11 družstev napříč všemi věkovými kategoriemi. 

V minižákovských kategoriích U11, U12 a U13 je dlouhodobou soutěží krajský přebor a pro účast na národním finále se pak zpravidla odehraje kvalifikace přihlášených týmů. V žákovských kategoriích U14 a U15 se v první polovině sezony hraje liga, z níž nejlepší týmy postupují do extraligy a z té opět určitá podmnožina nejlepších se kvalifikuje na Mistrovství ČR dané kategorie. U dorosteneckých kategoriích nejlepší dvanáctka týmů v ČR, které si zajistí účast mezi elitou umístěním v minulé sezoně nebo postoupí z ligy, startuje v extralize, odkud čtyři nejlepší týmy pak absolvují FINAL 4 MČR. V lize, tedy druhé nejvyšší soutěži, si právo účasti vybojují buď umístěním v minulé sezoně nebo v kvalifikaci.

 

Podívejme se nyní na naše týmy v jednotlivých kategoriích.

 

V nejmladší kategorii minižáků U11 budou startovat dvě družstva, jedno v Nymburce a druhé je dislokováno v Milovicích. Trenéry nymburského týmu jsou Robin Švarc a asistentem bude Jan Košař a v Milovicích se o tým starají Jan Devátý a Hana klockor kopior Kelbichová-Nezdařilová. Aktuálně je přihlášeno ve Středočeském kraji 11 družstev, které budou rozděleny do dvou skupin. Nymburk a Milovice budou hrát skupinu B společně s Kolínem, Ml.Boleslaví, Čelákovicemi a Poděbrady.

 

Také v kategorii mladších minižáků U12 budou naši Akademii zastupovat dva týmy. V Milovicích bude trénovat Hana Kelbichová-Nezdařilová a Jan Devátý a v Nymburce Patrik Nový. Také v této kategorii je přihlášeno 11 družstev a opět byly rozděleny do dvou regionálních skupin. V naší budou soupeři Brandýs, Český Brod a Poděbrady.

 

Družstvo starších minižáků U13 povede dvojice trenérů Eva Hubálková a Magda Nová. Celkem 13 družstev, které projevily zájem hrát krajský přebor Středočeského kraje, rozdělilo vedení soutěže do dvou skupin. Naši hráči budou tentokrát ve skupině A a soupeři jim budou tyto týmy: Sparta „B“, Kolín, Brandýs, Liberec, Český Brod a Mladá Boleslav.

 

V kategorii mladších žáků U14 bude Nymburk bojovat opět v lize. Celkem 44 týmů se v šesti skupinách popere o postup do extraligy, ze které se pak mohou ještě posunout do osmičky nejlepších na Mistrovství ČR. Nymburk byl umístěn do skupiny D, ve které bude bojovat o první dvě přímo postupová místa s Litomyšlí, Kolínem, Jižními Supi, Pelhřimovem, Pardubicemi, Královskými Sokoli Hradec Králové a Vyšehradem. Družstvo povede dvojice trenérů František Tvrz a Aneta Pekárková.

 

Starší žáci U15 pod vedením Michala Fraňka a Jana Košaře si kopior rolex svými výsledky v minulé sezoně zajistili přímou účast v lize. Ve třech skupinách po osmi týmech se bude bojovat o první čtyři postupová místa do extraligy. Naši mladíci se o to budou snažit se společnosti těchto týmů: Holice, Děčín, Kbely, Liberec, Ústí n.L., Pardubice, BA Sparta.

 

Kadety U17 budeme v sezoně 2018/19 vídat pod vedením Jana Košaře a Robina Švarce opět v extralize, protože v minulém roce skončili na sedmém místě, a proto nemuseli hrát kvalifikaci. V dvanáctičlenné extraligové sestavě jsou kromě nymburských replicas de relojes hráčů ještě USK Praha, Pardubice, SAM Brno, Litoměřice, Písek, NH Ostrava, Snakes Ostrava, Sokol Pražský, Prostějov, Plzeň a Liberec.

 

Junioři do 19 let postaví letos do soutěží dva týmy. Áčko bude startovat v extralize, Béčko si v květnu a červnu uhrálo kvalifikaci o ligu. A-tým bude trénovat Ladislav Sokolovský za asistence Martina Milbacha, B-tým Eva Hubálková a Magda Nová. V extralize je ve dvanáctce týmů složení hodně podobné kadetům. Kromě našich hráčů jsou v extralize SAM Brno, Snakes Ostrava, Sokol Pražský, Liberec, Prostějov, USK Praha, Pardubice, Plzeň, Písek, Litoměřice a GBA. V lize, kde bude startovat Béčko, se ve skupině B potkají s Teslou Pardubice, GBA B, Jindřichovým Hradcem, Kolínem, Královskými Sokoly, Jižními Supy a Vlky ze Žďáru.

 

V první lize, kde bude startovat B-tým mužů, je ve skupině Západ kromě Nymburka Plzeň, Jindřichův Hradec, Košíře, USK Praha B Sokol Pražský, GBA, Litoměřice, Vyšehrad a Písek. Tým mužů B trénuje Ladislav Sokolovský a také Jan Košař. Naše družstvo se soutěže zúčastní jako tým VSCM (vrcholové sportovní centrum mládeže) a tedy maximální věk hráčů je 23 let. Omezení je dáno i v systému ligy, kdy týmy VSCM nemají nárok na postup do play-off.

 

Začátky soutěží (1.zápas)

  • muži B (1.liga) – 21.9.2018
  • U19 A (extraliga) – 29.9.2018
  • U19 B (liga) – 29.9.2018
  • U17 (extraliga) – 6.10.2018
  • U15 (liga) – 15.9.2018
  • U14 (liga) – 22.9.2018
  • U13 (KP) – 15.9.2018
  • U12 (KP) – 22.9.2018
  • U11 (KP) – 15.9.2018

 

 

 

 

 

Junioři U19A
28.08.2018 - 0:00