KADETI NA SLOVINSKÉ MISI

Mezinárodní konfrontaci kadetům U17 přinesl turnaj ve Slovinsku o minulém víkendu. Ze čtyř zápasů ve třech dnech jsme prohráli jeden ve skupině a po výhře v nedělním zápase o pořadí proti druhému českému týmu z USK Praha, jsme obsadili třetí místo.

V pátek 7.9. v 5:30 ráno vyrazil tým kadetů U17 na mezinárodní turnaj Postani Sani 2018. První zastávkou byl Maribor, kde se hráči a trenéři ubytovali v hotelu Tabor. Po krátkém odpočinku se tým vydal do Slovenské Bistrice, tedy města, které hostilo samotný turnaj.

 

V prvním utkání se nám postavil tým Zlatorog Laško. Úvodní poločas byl v našem podání trochu rozpačitý, hráči měli těžké nohy po dlouhé cestě, ale v průběhu zápasu se dostali do optimálního tempa. Bohužel, než jsme začali běhat, prohrávali jsme rozdílem 15ti bodů, a tak v poslední čtvrtině proti velice agresivně hrajícím hráčům Zlatorogu jsme započali stíhací jízdu, která vygradovala k vyrovnání skóre na 74:74. V posledních pár vteřinách jsme měli k dispozici ještě oddechový čas a prostor na útok, který jsme využili a s klaksonem oznamujícím konec zápasu vsítili rozhodující koš na konečných 76:74.

 

Po zápase čekal tým návrat do hotelu v Mariboru, večeře a konečně i spánek po 7 hodinové cestě a utkání. V sobotu odehrál náš tým dva zápasy, určující konečné pořadí ve skupině.

 

Naším prvním sobotním soupeřem byl Triglav. V tomto utkání jsme se prezentovali pěkným basketbalem a i přes chyby, kterých se do budoucna chceme vyvarovat, jsme dokázali zvítězit o 20 bodů. Soupeř neměl značnou výškovou převahu, proto se nám dařilo i na doskoku, což výrazně pozvedlo úroveň naší hry, protože jsme mohli častěji přecházet do protiútoků.

 

Po obědě a velice krátkém odpočinku nás čekal poslední soupeř ve skupině a zároveň největší favorit i pozdější vítěz turnaje - Petrol Olimpija Ljubljana. Předešlé utkání jsme skončili ve 13:30 a měli jen krátký čas na oběd a následnou regeneraci, jelikož již v 16:00 začínal zápas, což pro nás bylo velice nepříjemné.

 

Tým, který byl lépe fyzicky vybavený se na celém turnaji prezentoval velice kvalitním basketbalem. V první čtvrtině jsme se soupeře zalekli a rychle jsme prohrávali o 18 bodů! Až do poločasu se náš tým hledal. Nedařilo se na doskoku, na každý koš jsme se nadřeli a hlavně jsme vůbec nebyli fyzičtí. Ve druhém poločase se obraz hry změnil a dokázali jsme se soupeřem držet krok a to jak herně, tak bodově. I přesto, že jsme měli v nohách polední zápas, dokázali jsme ze sebe vymačkat maximum a i přes porážku o 19 bodů byl pro nás tento zápas obrovská zkušenost.

 

Náš tým tedy skončil druhý ve skupině a v neděli nás čekal zápas o třetí místo, ve kterém jsme nastoupili proti týmu USK Praha. Zápas jsme nezačali vůbec dobře a soupeř po první čtvrtině vedl. Do poločasu jsme skóre otočili a dostali se do šestibodového vedení. Ve druhém poločase jsme přitvrdili v obraně a začali jsme udávat tempo hry a zcela kontrolovali průběh zápasu. Výhra o 17 bodů nakonec odpovídala dění na hřišti.

 

V turnaji jsme obsadili pěkné třetí místo, které nás těší, ale přece jen se do Slovinska nejelo kvůli dobrému umístění. Důležitý pro nás byl kontakt s kvalitním evropským basketbalem. Turnaj potvrdil, že top týmy v Evropě se od těch českých liší především fyzičtějším pojetím hry. Z všech zápasu si odnášíme potřebné zkušenosti a poznatky. Čeká nás ještě měsíc přípravy a práce bude hodně, ale potvrdilo se, že jsme na dobré cestě.

 

V neděli cca ve 23 hodin se náš tým dopravil do Nymburka a mise Slovinsko byla úspěšně zakončena.

 

„Oba dva absolvované turnaje nám daly hodně informací o naší hře, pomohly k sehrání týmu, ale také a to zejména k vytvoření důležité týmové chemie, která se zápas od zápas zlepšovala. Hráči se během turnajů lépe poznali i mimo palubovku a hlavně zvládli spoustu těžkých a vyrovnaných koncovek utkání, což nás zejména psychicky velice povzbudí. Nyní se již můžeme pomalu začít těšit na start extraligy kadetů U17,“ řekl po návratu trenér Jan Košař.

 

 

Odkaz na fotky od p. Kábrta https://zkumavka66.rajce.idnes.cz/U17A_-_Turnaj_Slovinsko_-_Postani_Sani_-_Slovenska_Bistrica_-_7.-9.9.2018/

 

Stránky turnaje: http://www.sani.si/postani-sani-2018-uspesno-zakljucen/

 

 

 

 

 

 

Kadeti U17
12.09.2018 - 12:56