ZHRUBA PŮL NA PŮL

V posledních zářijovém týdnu byly týmy Akademie úspěšní zhruba napolovic. Junioři, kteří svou soutěž o tomto víkendu započali byli úspěšní jen v jednom zápase B-týmu ligy, extraligu jsme nezačali dobře. Cenné výhry si naopak připsali jak patnáctiletí tak o dva roky mladší. Na Pandy z Čelákovic, kteří hrají jako smíšené družstvo, jsme naopak nestačili.

Junioři U19 – extraliga

Sokol Pražský : BA Nymburk 76:69

První utkání extraligy juniorů ročníku 2018/2019 jsme začali na půdě Sokola Pražského. Do utkání bohužel družstvo vstoupilo nekoncentrovaně a místo toho, abychom hráli rychle a jednoduše, tak přesně to předváděl soupeř. Rychle se dostal do vedení 14:3 a BA Nymburk si vzal první time-out. Od této chvíle do poločasu jsme převzali iniciativu a získali do poločasu vedení 42:30. Bohužel vstup do druhého poločasu byl úplně stejný jako na začátku utkání. Nekoncentrovanost, časté ztráty míče v rychlém protiútoku a slabá obrana byla příčina totálního selhání v 2. poločase. Nezbývá, než se z utkání poučit a odstranit chyby, ale hlavně je třeba si uvědomit, že bez bojovnosti a nasazení se utkání vyhrát nedá. Jediné pozitivní na utkání byl výkon Luboše Kováře, který dal 27 bodů a doskočil 19 míčů.

Body: Kovář 27, Jirák 13, Vejvar 11, Snop 6, Holoubek 5, Kulich 4, Valetíny 2, Mareš 1 Fauly: 25:24, Trojky: 4:7, TH: 26/22 : 23/12, čtvrtiny: 25:21, 5:21, 29:15, 17:12

Junioři U19 – liga

BA Nymburk B : Královští Sokoli 57:63.

Soupeř byl důraznější hlavně na doskoku. My jsme se dopouštěli hrubých chyb v obraně, kterých soupeř využil. Neproměněných 15 trestných hodů nás stálo vítězství.

Body: Bubeník 14, Adamec 10, Srník 9, Kábrt 7, Veselý a Pavlíček 6, Holý 3, Chramosta 2, čtvrtiny: 16:15, 15:22, 9:8, 17:18

BA Nymburk B : Tesla Pardubice 69:64

Po nevydařené první čtvrtině (6:22) junioři porazili tým Pardubic. Proti tvrdé obraně soupeře jsme se hodně těžko prosazovali zpod koše. Prohrávali jsme až rozdílem 22 bodů, ale začali jsme hrát po poločase více kolektivně a utkání dotáhli do vítězného konce.

Body: Srník 24, Kábrt 12, Bubeník 10, Snop 7, Pavlíček a Soběslav 4, Holý a Nový 3, Veselý 2, čtvrtiny: 6:22, 15:12, 26:15, 22:15

Starší žáci U15 - liga

BA Nymburk - BA Sparta 79:60

Všech dvanáct nominovaných hráčů využilo dostatek minut na palubovce a deset se zapsalo do listiny střelců. Výšková převaha byla na naší straně a tento rozhodující faktor kluky dovedl k jednoznačnému vítězství. Poločasové skóre 41:28 a po třech čtvrtinách 62:41 trochu ovlivnilo koncentraci především v obraně, kde jsme měli problémy s řešením situací jeden na jednoho. Nevyvarovali jsme se zbytečných ztrát, což ale patří k této věkové kategorii. Velkým pozitivem bylo kolektivní, nesobecké vedení utkání ze strany všech hráčů.

Body: Loman 2, Dvorský a Grmolenský po 3 , Steško a Přikryl po 4, Česal 6, Frič 8, Kosík 13, studnický 17, Kolář 18, Fauly: 12/10, čtvrtiny: 23:15, 18:13, 21:13, 17:19

BA Nymburk - TJ Sokol Kbely 77:43

V nedělním utkání kluci nastoupili velice koncentrovaně a především díky velmi dobré celoplošné osobní obraně a obrannému doskoku, nedali soupeři šanci se bodově více prosadit. V útoku předvedli řadu pěkných kombinací, které hlediště často doprovázelo potleskem. Věříme, že nastoupená cesta a především ještě větší tréninková píle, týmovou a individuální výkonnost posune v dalším období výrazně výše.

Body: Cogan, Pošík a Přikryl po 2, Dvorský 3, Loman 6, Česal a Steško po 8, Frič 10, Studnický 11, Kolář 13, Kosík 13 (Body u střelců jsou správně, jen zapisovatelé u stolku nás připravili o dva body), fauly: 14/11, čtvrtiny: 15:6, 26:12, 19:12, 17:13

Starší minižáci U13 - krajský přebor

BA Brandýs : BA Nymburk 99:29 a 95:19

Předvedli jsme na domácí palubovce velmi pěkná utkání. Hráli jsme rychle dopředu, dobře bránili a zahráli několik krásných akcí, za které je diváci odměnili potleskem.

Body (1.zápas): Křemen, Vrchota a Černý J. po 16, Adamec 13, Snop 8, Nazarčuk 7, Hlávka 5, Šťastný 4, Nezdařil a Hájek 3, Černý M, Procházka, Prokeš a Vodrážka po 2, čtvrtiny: 23:8, 25:1, 19:11, 32:9

Body (2.zápas): Adamec 18, Černý J. 15, Šťastný 9, Křemen 8, Hájek, Nazarčuk a Snop po 6, Nezdařil, Prokeš, Procházka, Vrchota a Vodrážka po 4, Hlávka 3, Mach a Černý M. 2, čtvrtiny: 16:4, 26:7, 16:6, 37:2

Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

BA Nymburk : Pandy Čelákovice 43:56

V rámci druhého hracího víkendu kategorie U11 přijel na naši palubovku tým Čelákovic. V první čtvrtině byl k vidění pěkný útočný basketbal s poměrně velkým množstvím přihrávek, ale také chyb na obranné polovině hřiště. V průběhu utkání soupeř často využíval jednoduché „hoď a běž“, což nám dělalo velké problémy. Bohužel nám dělalo problém dodržovat základní principy obrany a Pandy začaly navyšovat svůj náskok. Po nevydařené druhé čtvrtině jsme se nevzdali. Po poločasové přestávce jsme dokázali náskok lehce stáhnout a snad každý věřil, že v poslední čtvrtině se na soupeře dotáhneme. Bohužel se tak nestalo a Čelákovice si odváží zaslouženou výhru.

Body: Kovač 12, Újezdský 10, Davídek 6, Kubálek 4, Kvíz 4, Hauser 3, Poláček 2, Hazdra 2, čtvrtiny: 16:16, 4:16, 11:8, 12:16 TH: 5/1

BA Nymburk : Pandy Čelákovice 26:38

Do druhého utkání jsme vkročili špatně, ale ve druhém dějství jsme dokázali ubránit soupeře na pouhé 4 body a dostat se tak do vedení. Bohužel nás stále trápí ty samé chyby na obranné polovině a tým Čelákovic ve třetím dějství opět odskočil na rozdíl 10 bodů. Poslední čtvrtina byla z obou stran plná nepřesností, ale za to velice bojovná. Stav 2:4 z posledního dějství hovoří za vše. Nakonec jsme tedy prohráli i ve druhém utkání.

Dvě prohry budou muset posloužit jako motivace do dalších tréninků. Těžká utkání odkryjí naše slabé stránky a prověří hráče i po psychické stránce. Bohužel jsme utkání odehráli pouze ve 12 hráčích, což se chvílemi projevovalo především při návratech do obrany či naopak při vybíhání do protiútoků. Každý ovšem dostal velkou porci minut a to je pro nás nejdůležitější!

Gratulujeme Čelákovicím k vítězství, a našim klukům za bojovnost až do posledních minut, nevzdali se a i za nepříznivého stavu makali až do konce.

Body: Hauser 6, Davídek 4, Hazdra 4, Újezdský 4, Kovač 2, Kubálek 2, Poláček 2, Sojka 2, čtvrtiny: 4:10, 12:4, 8:20, 2:4, TH: 1/0

Poděbrady : Juventa Milovice 84:8 a 78:18