O VÍKENDU JEN VÍTĚZNĚ

Hrací víkend začínal pro muže B v první lize už ve čtvrtek a pátek. V obou zápasech však naši hráči prohráli rozdílem čtyř, resp. tří bodů. Výkony však v obou utkáních byly odlišné. Kadeti v obou zápasech své soupeře bezpečně přehráli, především se cení výhra nad Prostějovem. Také mladší žáci zabodovali naplno na východě Čech a uspěli i mladší minižáci Juventy v Českém Brodě.

Muži B – 1.liga

Nymburk B : USK Praha B 74:77

Muži B dnes předvedli dva naprosto rozdílné poločasy. První díky slušné obraně a rychlému přechodu od útoku vyhráli 52:35. Všechno vypadalo, že jediné, o čem se bude rozhodovat, je výše rozdílu ve skóre. Realita byla jiná. Ve druhém nastoupili naši hráči nekoncentrovaní, přestali se pohybovat a střely se jen odrážely od obroučky a v koši nic neskončilo. Přestalo se dařit i z dálky a USK vycítilo šanci na obrat. Už během třetí čtvrtiny soupeř náš náskok zlikvidoval. I když se nám povedlo první ataku odrazit, ve čtvrté čtvrtině se USK dostalo před nás a svoji stíhací jízdu dokončilo. Druhý poločas jsme prohráli 22:42.

Body: Kotásek 19, Kolář a Novotný 18, Mikula 8, Kulich 7, Mráz 3, Snop 2 – Samoura 24, Böhm 19, Bátovský a Fuxa 13, Vyroubal a Kulenovič 3, Bobek 2, trojky: 27/8:19/7, TH: 18/13:23/14, doskoky: 39:45, ztráty: 12:16, čtvrtiny: 33:14, 20:21, 10:24, 12:18

Košíře Basket : Nymburk B 87:83

I dnes prohráli muži B o 4 body, tentokrát ale v Praze s Basket Košíře a po výrazně bojovnějším výkonu. Určitě se dnes nemusíme za prohru stydět, protože jsme odehráli velice slušné utkání. Od výhry nás dělilo v závěru více zkušeností. Přitom utkání jsme nezačali špatně. V průběhu první čtvrtiny jsme vedli o deset. Ovšem stačilo zhruba 13 minut, aby se skóre totálně otočilo. Ve 22. minutě vedli domácí rozdílem 14 bodů. Ovšem ještě do jejího konce jsme vedli o tři body. V poslední části jsme však vedení neudrželi a byť jsme měli k vítězství blízko, zůstali jsme poraženými.

Body: Nekolný 21, Vansa 19, Kratochvíl 15, Kozubík 9, Lyčka 7, … - Novotný 31, Jirák a Mikula 15, Vejvar 8, Snop 6, Holoubek a Kulich 4, trojky: 28/11:28/13, TH: 15/14:18/16, doskoky: 33:31, čtvrtiny: 22:29, 29:15, 18:28, 18:11

Kadeti U17 - extraliga - základní část

BA Nymburk : Orli Prostějov 104:61

V sobotním utkání jsme nastoupili proti favoritům zápasu Prostějovu, který zatím procházel extraligou bez jediné porážky, což jsme si na domácí palubovce přáli změnit a do utkání jsme nastoupili plni odhodlání porvat se o co nejlepší výsledek.

První čtvrtina naznačila, že utkání bude hodně náročné kdy se oba celky snažili o co nejrychlejší přechod na útočnou polovinu, spousta rychlých protiútoků a poloprotiútoků bylo k vidění v celém průběhu zápasu, první čtvrtinu jsme se ujali mírného vedení 24:19. V dalších čtvrtinách však byl na hřišti jen náš tým, ovládli jsme doskok, sprintovali jsme ve dvou a více hráčích do rychlých protiútoků, skvěle jsme hráli 1 na 1 a když se k tomu přidala i slušná obrana a občas nemohoucnost zakončení soupeře nebylo o vítězi pochyb. Skvěle zaplněná hala ZŠ Komenského viděla náš zatím nejkrásnější výkon v extralize, hostům jsme doslova znechutili celý další průběh utkání a po 2 a 3 demoliční čtvrtině (34:18 a 26:10) jsme poslední periodu už jen "dohrávali" a však stále ve vysokém tempu o čemž svědčí i 20 nastřílených bodů oproti 14ti hostujících.

V utkání jsme si ukázali že extraliga je nesmírně vyrovnaná, ale zvítězit nad dosud neporaženým Prostějovem takovým obrovským bodovým rozdílem je pro náš tým velkou odměnou za tréninkovou morálku, kterou mají všichni hráči maximální až profesionální. Nesmíme se však uspokojit a dál poctivě trénovat a zlepšovat se každý den.

Body: Valentíny 31, Srník 21, Rylich 18, Kábrt a Novák 11, Fišera 6, Hodač 4, Safiulin 2, fauly: 17:20, trojky 18/3 : 20/3, TH: 14/5 : 13/8, čtvrtiny: 24:19, 34:18, 26:10, 20:14.

BA Nymburk : SAM Brno 99:85

Nedělní zápas byl po sobotní demolici Prostějova plný očekávání a zejména trenéři nabádali své hráče k maximální koncentraci. Vstup do zápasu byl však opačný, Brno běhalo, bojovalo, rvalo se o každý míč a naši hráči jako by čekali, že se zápas vyhraje bez boje. Střelou v poslední vteřině první čtvrtiny jsme se ujali vedení 24:22 a jako by nás tato střela nastartovala a konečně se rozběhli naše rychlé protiútoky, bohužel na obranné polovině se nám nedařilo dobře komunikovat a řešit jednoduché herní kombinace hostujících hráčů, což ale ve výsledku nevadilo díky skvělému útoku, který nás podržel v důležitých chvílích a v poločase jsme vedli poměrně hladce 53:39.

Třetí čtvrtina se nám vůbec nevydařila, zejména její závěr, kdy jsme polevili a dovolili jsme brněnským 3. čtvrtinu vyhrát v poměru 17:24. Poslední hrací období už však patřilo zase nám a po snadných koších jsme odskočili až na rozdíl 20ti bodů 99:79, poslední minuta a půl však zase přinesla uspokojení, hráči chtěli utkání dochodit a to se nám vymstilo v korigování zápasu, kdy jsme dostali 2 trojky a jeden koš ze hry, který upravil na konečných 99:85.

I přes skvělé výsledky se musíme poučit z chyb, které děláme zejména v obraně a nevypouštět ani vteřinu zápasu, i když za rozhodnutého stavu, hráčům však patří velký obdiv, vždyť jsme hráli s 1 a 3 týmem v extralize a obě utkání jsme zvládli s přehledem a vrátili jsme se na čelo extraligy ve velkém stylu.

Body: Srník a Valentíny 25, Kábrt 20, Rylich 16, Vosejpka 5, Benák a Novák 4, fauly: 20:22, trojky 13/5 : 17/7, TH: 26/16 : 28:14, čtvrtiny 24:22, 29:17, 17:24, 29:22

Mladší žáci U14 - liga

O tomto víkendu zavítalo naše družstvo U 14 na palubovky družstev Pardubic a Litomyšle. I když bylo naše družstvo oslabeno o některé hráče, dokázalo v obou utkáních zvítězit, navíc ještě dost výrazným rozdílem.

V sobotním utkání s Pardubicemi jsme rozhodli vše v prvních dvou čtvrtinách. V nedělním utkání v Litomyšli, která nastoupila jenom s osmi hráči jsme soupeři nedali žádnou šanci a zvítězili velkým rozdílem. Všichni hráči se pravidelně střídali. Hlavně naše družstvo výborně bránilo a rychlými replicas rolex protiútoky stále zvyšovalo naše vedení. Všichni hráči zaslouží pochvalu za kolektivní pojetí hry a nasazení v utkání.

Synthesia Pardubice : BA Nymburk 43 : 75

Body: Ryl 7, Střítežský 2, Křemen 5, Janota 4, Cogan 20, Černý 8, Dohnal 21, Jakubal 4, Kejmar 4, TH 12/5 fauly 8 trojky 2, čtvrtiny: 13:25, 3:20, 23:12, 4:18

ADFORS Litomyšl : BA Nymburk 27 : 110

Body: Janota 8, Cogan 17, Křemen 12, Černý 5, Kejmar 6, Adamec 2, Střítežský 16, Ruffer 6, Dohnal 16, Snop 9, Ryl 13, Adamec 2, TH: 26/14, fauly: 5, čtvrtiny: 10:23, 5:25, 8:30, 4:32