DOBRÉ I ŠPATNÉ ZÁPASY

O víkendu se dařilo především hráčům U17 a U14, kteří své soupeře bezpečně přehrávali a ve dvou zápasech přesáhli i stobodovou hranici v nastřílených bodech. Nedařilo se mužům B, kteří mohli přehrát Sokol Písek a nedařilo se ani v kvalifikaci o Národní finále kategorie U12. První zápasy odehrála přípravka v rámci Šmoulinka Cupu v Nymburce.

Muži B – 1. liga

Basketball Nymburk B : Sokol Sršni Písek  68:75

Chtěli jsme oplatit soupeři porážku z první poloviny soutěže, ale to se nám hluboce nepovedlo. Nástup do utkání byl nekoncentrovaný a se spoustou chyb. Jen za 1. čtvrtinu jsme měli 11 ztrát, což nám jindy stačí na celý zápas. Bohužel tradiční opory týmu se zkušenostmi z KNBL tentokrát tahouny nebyly. Naopak někteří hráči U19 odvedli solidní práci a věřme, že právě těmto pomohou zkušenosti z takových utkání v budoucí kariéře. Po poločasové přestávce jsme nebyli pozorní v obraně a dovolili jsme soupeři příliš snadných košů. Výsledkem je naprosto zbytečná prohra.

Body: Kolář 15, Holoubek 14, Kulich 12, Novotný 10, Plešingr 8, Mikula 6, Vejvar 3, fauly:  21:21, trojky:  7:8, TH:  23/15 : 21/13, čtvrtiny: 14:17, 18:14, 13:19, 23:25

Kadeti U17 - extraliga - základní část

BK Kondoři Liberec : BA Nymburk 67:119

V sobotním utkání jsme se představili na palubovce hráčů z Liberce, do kterého jsme vstupovali jako jasní favorité, jelikož šlo o utkání nás jako prvního celku v tabulce s tabulkově posledním týmem Liberce, očekával se jednoznačný zápas. Bohužel nás celý týden trápila zranění hráčů, a tak naše příprava nebyla optimální, ale na hřišti to vůbec nebylo znát. Jeden rychlý protiútok za druhým, snadné zakončení 1 na 1 a slušný doskok, to byl z naší strany skvělý ofenzívní basketbal, který už v poločase nám přinesl pohodlný bodový polštář 40:66. Ve druhém poločase jsme ještě zlepšili komunikaci v obraně a mírně přidali na agresivitě, což vedlo k ještě většímu navýšení rozdílu ve skóre, kdy světelná tabule ukazovala 51:95 a to byla před námi ještě poslední perioda. V konečném skóre jsme překonali hladce stobodovou hranici a celkově zvítězili 67:119, což je nejvíce nastřílených bodů v dosavadním průběhu extraligy U17. Stejný bodový výsledek dal tým naší akademii v extralize U17 v roce 2013 a tak jsme vyrovnali 5ti letý rekord v této kategorii.

Body: Novák a Kábrt 24, Valentíny 20, Rylich 15, Srník 11, Fišera 10, Vosejpka 7, Safiulin a Hodač 4. Fauly: 16:15, Trojky: 30/6 : 21/9, TH: 13/9 : 19/10, čtvrtiny: 19:37, 21:29, 11:29, 16:24.

Slavoj BK Litoměřice : BA Nymburk 70:87

V neděli jsme zajížděli na palubovku Litoměřic, kde jsme chtěli předvést stejný výkon jako v Liberci předešlý den. To se nám podařilo zejména v první čtvrtině, kterou jsme ovládli jasně 14:32 a vytvořili jsme si hned v úvodu pohodlný náskok. Domácí se však osmělili a začali hrát na útočné polovině více agresivně, ale na obranné půlce měli s naší rychlou hrou stále problém a tak i když jsme nedokázali příliš efektivně bránit, náš útok byl výborný o čemž svědčí i 25 nastřílených bodů během 2 čtvrtiny. Po změně stran přišel opět náš pověstný nástup do druhého poločasu, kde jsme dosáhli i nejvyššího rozdílu ve skóre který činil 32 bodů za stavu 47-79. V poslední čtvrtině jsme již neměli chuť bránit a ani běhat, čehož soupeř dokonale využil v posledních 5ti minutách utkání a díky vyhrané čtvrtině 19:6 korigoval na končených 70:87 v náš prospěch.

Škoda posledních 5ti minut, ve kterých jsme úplně vypadli z tempa a koncentrace, nicméně vítězství se počítá a tak před vánoční přestávkou držíme první místo v extralize s bilancí 9 výher a jedné porážky.

Body: Valentíny 24, Srník 23, Rylich 18, Novák 10, Kábrt 9, Vosejpka 3. Fauly: 13:12, Trojky: 30/7 : 30/8, TH: 12/11 : 17/11, čtvrtiny: 14:32, 20:25, 17:24, 19:6.

Mladší žáci U14 – liga (kvalifikace o extraligu)

V předposledním kole ligy U 14 jsme v sobotu zavítali na palubovku Vyšehradu a v neděli přivítali na domácí palubovce družstvo Jižních supů. V obou dvou utkáních naše družstvo zvítězilo a stále vede skupinu D bez porážky.

Sokol Vyšehrad : BA Nymburk   26 : 118

V sobotním utkání proti Vyšehradu bylo rozhodnuto již o první čtvrtině, která skončila 0 : 35 a v poločase 4 : 76.  V dalších částech utkání dostali šanci všichni hráči z lavičky, kteří jenom vedení navýšili až ke konečnému výsledku 26:118.

Body:  Křemen 24, Janota 13, Dohnal 12, Černý 10, Adamec 11, Cogan 7, Ryl 6, Jakubal 6, Kejmar 6 Najman 5, Procházka 4, Střítečský 4, Dittrich 3, Hájek 1, TH  29/16, fauly 13, trojky: 4, čtvrtiny: 0:35, 4:41, 12:24, 8:18

BA Nymburk : Jižní supi  93 : 58

V nedělním utkání proti Jižním supům, kteří jsou na třetím místě, naše družstvo nenechalo nic náhodě a od začátku utkání vedlo a vypracovalo si dost velký náskok, aby mohli hrát všichni hráči z lavičky. V první čtvrtině stav 23:13 a opět bylo o utkání rozhodnuto. V další části utkání si zahráli všichni hráči, kteří výsledek nejen udržovali, ale i navýšili na konečný rozdíl 35 bodů.

Body: Kolář 17, Cogan 16, Dohnal 13, Janota 9, Křemen 8, Střítežský 8, Adamec 6, Dittrich 4, Jakubal 4, Ryl 4, Kejmar 2, Najman 2, TH: 12/4, fauly: 12, trojky: 1, čtvrtiny: 23:13, 23:15, 27:17, 20:13

Mladší minižáci U12 – kvalifikace o NF

Kladno : Nymburk U12 88 : 28

Od začátku zápasu jsme ztráceli krok s naším soupeřem, který byl rychlejší, aktivnější a bojovnější jak na útočné, tak na obrané polovině. O tom svědčí i konečné skóre zápasu.

Body: Ehl 12, Hendrych 5, Kovač 4, Hazdra, Nováček, Sojka 2, Nosál 1, čtvrtiny: 30:8, 20:2, 18:5, 20:13

BA Nymburk vs Kladno U12 29 : 82

Druhý zápas kvalifikace o národní finále, který jsme hráli na domácí palubovce, se nesl v podobném duchu jako první zápas v Kladně a také to podle toho dopadlo.

Body: Tobiáš 10, Kovač 6, Nosál, Hendrych 4, Hamtil, Újezdský 2, Kubálek 1, čtvrtiny:  10:25, 7:22, 4:18, 8:17

JUVENTA Milovice : Basket Poděbrady 47:58 a 28:96

Šmoulinka CUP U10

Sobotní odpoledne a podvečer patřil na Komendě nejmladším adeptům basketbalu. Naše přípravka odehrála svůj první turnaj Šmoulinka cupu. S jednou prohrou a se dvěma vítězstvími obsadila druhé místo. I když to byl pro mnohé děti první turnaj jejich basketbalové kariéry, moc je chválíme za bojovnost.