PRVNÍ LIGA VE STYLU NBA

Ve Šlapanicích střídal útok protiútok, a tak padlo v první lize celkem 226 bodů. Jen o pár dní později jsme byli v obraně lepší než Olomouc. Oslabení junioři nestačili ani na Prostějov ani na Snakes. Na Jižní Supy nestačili ani junioři B v lize. Brněnské zápasy proti favoritům extraligy starším žákům nevyšly a starší minižáci pokračovali v krajské krasojízdě.

Muži B – 1. liga

Sokol Šlapanice : Basketball Nymburk B  114:112

V úterý večer dohrávali muži B utkání 1. ligy v Brně se Sokolem Šlapanice a k vidění bylo utkání s útočnou explozí. Od úvodních minut se družstva soustředila na útok a diváci museli být velmi spokojení. Střelecké hody trvaly až do posledních minut a konečný výsledek je hodně netradiční. V závěrečných minutách byli domácí šťastnější a výhra zůstala v Brně.

Body: Novotný 34, Kolář 27, Plešingr 14, Mráz 12, Mikula 9, Mareš 5, Holoubek 4, Vejvar 4, Snop 3, Fauly:  19:18, Trojky:  10:15, TH:  19/16 : 13/9, čtvrtiny: 25:25, 34:39, 33:28, 22:20

SK UP Olomouc : Basketball Nymburk B  72:79

Na půdu posledního celku 1. ligy jsme zajížděli v pátek a chtěli jsme si odvést výhru, abychom se vzdálili sestupovým příčkám. 1. poločas odehráli lépe ale domácí, kteří byli v určitých minutách zkušenější. V další části hry jsme přidali na obranné polovině a nakonec jsme v posledních 3. minutách udrželi výhru.

Body: Mikula 25, Novotný 24, Kolář 14, Holoubek 7, Plešingr 5, Vejvar 3, Mareš 1 Fauly:  17:13, Trojky:  6:4, TH:  9/6 : 22/17, čtvrtiny: 22:19, 19:15, 11:23, 20:22

Junioři U19A – extraliga

BA Nymburk : BCM Orli Prostějov  69:77

Ve velmi oslabené sestavě jsme nastoupili k utkání s Prostějovem, kdy v případě výhry jsme měli velkou šanci hosty přeskočit v tabulce. Utkání bylo dlouhou dobu velmi vyrovnané a hrál se zajímavý basketbal. Ve 3. čtvrtině hosté odskočili na 10 bodů, ale dokázali jsme se ještě do utkání vrátit. V koncovce však byli hosté lepší a zaslouženě si odvezli 2 body. Hráči BA, ale zaslouží pochvalu za odvedený výkon.

Body: Plešingr 19, Valentíny 15, Snop a Kábrt 12, Holoubek 6, Mareš 5 Fauly:  20:15, Trojky:  10:6, TH:  5/3 : 16/9, čtvrtiny: 18:24, 21:18, 14:22, 16:13

BA Nymburk : BK Snakes Ostrava  76:92

V nedělní odvetě jsme chtěli hostům z Prahy oplatit překvapivou porážku z 1. kola, což se nám nakonec po slušném výkonu podařilo. Od úvodních minut jsme byli pozorní v obraně a na útočné polovině jsme hráli kolektivně, což vedlo k otevřeným střelám. Dobrý výkon na obranné polovině se projevil i v útoku, kde jsme si více věřili a Sokol Pražský jsme hladce porazili.

Body: Valentíny 20, Plešingr 16, Holoubek 14, Kábrt 9, Vejvar a Mareš 6, Snop 5 Fauly:  20:18, Trojky:  8:11, TH:  12/8 : 19/15, čtvrtiny: 26:22, 14:19, 20:34, 16:17

Junioři U19B - liga (play-out)

BSK Jižní Supi - BA Nymburk B  87:43

Body: Holý 10, Pavlíček 10, Bubeník 9, Adamec 6, Novák 4, Soběslav 2, Veselý 2, trojky: 10:7, fauly: 11:13, čtvrtiny: 19:7, 22:15, 21:9, 25:12

Starší žáci U15 - extraliga

SAM BŠM Brno - BA Nymburk  69:51

Tři čtvrtiny na palubovce SAM Brno žáci BA i přes velké množství nevynucených chyb, byli soupeři vyrovnaným soupeřem. Poločasová pětibodová ztráta 35:40 a po třech čtvrtinách osmibodová 45:53 dávala naději ve zvrat v utkání. To se ale nestalo a soupeř nás v poslední čtvrtině ubránil na pouhých 6 bodů a sám vstřelil po našich ztrátách rozhodujících 16 bodů a utkání dovedl k přesvědčivému vítězství.

Body: Steško, Česal, Kosík po 3, Bašta 4, Kolář 11, Frič 13, Studnický 14, fauly: 15:15, čtvrtiny: 20:19, 20:16, 13:10, 16:6

Tygři JBC Brno - BA Nymburk    107:51

V nedělním utkání nám Tygři Brno během první čtvrtiny dali lekci z agresivní osobní obrany, rychlé přechodové útočné fáze a pestrého zakončení. Tygři i ve druhé čtvrtině drželi vysoké tempo hry, na které jsme nebyli schopni reagovat. S poločasovým 27 bodovým mankem se utkání neslo zcela v režii skvěle hrajících Tygrů.

Věříme, že se z drtivé porážky brzy zotavíme a v fake uhren dalších utkáních budeme předvádět výkony, kterými se kluci prezentovali v předcházejících utkáních.

Body: Česal 2, Kolář 5, Bašta, Kosík po 7, Studnický 14, Frič 16, 28:13, 30:18, 21:16, 28:4, Fauly: 23/18, čtvrtiny: 28:13, 30:18, 21:16, 28:4

Starší minižáci U13 - krajský přebor

BA Nymburk : AŠ Mladá Boleslav Mladou 101:8 a 112:10

Hráči hlavně v druhém utkání hráli na plný plyn a nenechali se ukolébat hrou slabším soupeřem. Velikonoční turnaj prověří, jak na tom naši hráči doopravdy jsou, a co je potřeba zlepšovat do začátku Národního finále v Pelhřimově, kam se již kvalifikovali.

Body (1.zápas): Křemen 24, Adamec 17, Snop 16, Dittrich 10, Prokeš 10, Vrchota 8, Nezdařil 6, Černý M. 4, Hájek 4, Nazarčuk 2, trojky: 3:0, čtvrtiny:28:0, 30:0, 19:4, 24:4

Body (2.zápas): Křemen 25, Adamec 18, Prokeš 18, Snop 13, Dittrich 12, Černý M. 6, Vrchota 6, Hájek 4, Nazarčuk 4, Nezdařil 4, Vodrážka 2, trojky: 2:0, čtvrtiny: 24:2, 30:2, 31:4, 27:2

Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

BA Nymburk - NBK Juventa Milovice 57:29

Vstup do prvního utkání se nám nepodařil, ale zlepšená hra ve zbytku utkání znamenala bezpečnou výhru.

Body: Davídek 16, Hauser, 10, Sojka 8, Poláček 5, Kubálek 4, Újezdský 4, Kvíz 2, Hazdra 2, Horký 2, Vrba 2, Tobiáš 2 TH: 10/3, čtvrtiny: 9:11, 22:4, 5:14, 20:0

BA Nymburk - NBK Juventa Milovice 27:13

Ve druhém utkání, které bylo klasicky zkrácené jsme zvítězili 27:13. Nutno podotknout, že hráči z Milovic předvedli také moc hezké výkony.

Body: Poláček 5, Davídek 4, Kvíz 4, Kubálek 4, Hauser 4, Tobiáš 2, Hazdra 2, Farkaš 2, TH: 8/3, čtvrtiny: 7:7, 6:4, 6:2, 8:0

Pandy Čelákovice - BA Nymburk 58:56

Do prvního utkání jsme nevstoupili špatně a dobrou obranou jsme si zajistili billiga kopior väskor brzké vedení. Ve druhé čtvrtině soupeř zlepšil pohyb na útočné polovině a dokázal získat poměrně velké vedení. Druhý poločas se klukům podařil a v závěru jsme mocně dotahovali. V koncovce měl soupeř více štěstí a pohlídal si těsné vítězství.

Body: Tobiáš 12, Poláček 10, Újezdský 10, Davídek 8, Kvíz 5, Hauser 5, Kubálek 2, Sojka 2, Horký 2, TH: 20/6, čtvrtiny: 12:18, 27:8, 8:13, 11:17

Pandy Čelákovice - BA Nymburk  23:43

Ve druhém utkání jsme zlepšili osobní obranu a dravost. Především díky poslední čtvrtině jsme vybojovali velmi cenné a poměrně jednostranné vítězství.

Body: Poláček 11, Davídek 10, Tobiáš 6, Kvíz 6, Kubálek 4, Hauser 2, Vrba 2, Horký 2 TH: 4/1, čtvrtiny: 8:4, 5:17, 10:6, 0:16