U15 BUDOU NA MČR, U19A NADĚJNĚ VE ČTVRTFINÁLE

Junioři rozehráli čtvrtfinále extraaligy a do Nymburka se vrátili s vyrovnanou bilancí. B-tým juniorů v posledním utkání slavil vítězství a ani v sobotu nebyl daleko. Starší žáci si zajistili účast na MČR a minižáci většinou s přehledem vyhrávalI.

Junioři U19 – extraliga

BCM Orli Prostějov : BA Nymburk 101:67

1. zápas čtvrtfinále play-off extraligy juniorů se nám nepovedl a po chladném výkonu jsme prohráli rozdílem třídy s domácím Prostějovem. Nebyli jsme konkurence schopni snad v žádné činnosti. V obraně jsme byli všude pozdě a nedokázali jsme ubránit stěžejní hráče soupeře. V útoku se nám nedařilo zakončovat z vymezeného území. Sečteno a podtrženo, soupěř byl výrazně lepší.

Body: Valentíny 19, Kulich 17, Rylich 10, Vejvar a Holoubek 5, Wágner 4, Mareš a Jirák 2 Fauly: 14:10, Trojky: 12:8, TH: 9/5 : 10/5, čtvrtiny: 28:18, 23:11, 32:17, 18:21

BCM Orli Prostějov : BA Nymburk 74:86

V neděli nás čekala odveta za sobotu, která se nám povedla o hodně lépe. Nastoupili jsme koncentrovaní a hráli jsme velice slušnou obranu po celý zápas. Dokázali jsme být přesnější v zakončení z vymezeného území- podstatně lepší na doskoku než v sobotu a z toho pramenil i větší počet zakončení z rychlého protiútoku. Za 14 dní nás čeká odveta v domácím prostředí. Série se hraje na tři vítězná utkání.

Body: Kovář 24, Jirák 17, Vejvar 14, Kulich 10, Holoubek a Rylich 8, Valentíny 5 Fauly: 20:29, Trojky: 6:6, TH: 33/18 : 22/16, čtvrtiny: 18:24, 23:23, 18:19, 15:20

Junioři U19B – liga, play-out B

BA Nymburk : Královští Sokoli 46:52

I když naši hráči podali v sobotu pěkný výkon, bohužel s Hradcem Králové prohráli o šest bodů.

Body: Bubeník 14, Adamec 9, Volek 8, Pavlíček 7, Soběslav 6, Špelda 2, čtvrtiny: 12:15, 13:12, 10:16, 11:9

BA Nymburk : Tesla Pardubice 59:46

S Pardubicemi to byl další vyrovnaný zápas, ve kterém jsme drželi mírné vedení po každé čtvrtině. Nikdy však tak velké, aby byl zápas rozhodnutý. Někdy jsme dali soupeři ukvapenou akcí možnost se bodově dotáhnout, ale bojovnost a touha po druhém vítězství v lize byla silná. Za vyrovnaného stavu pět minut před koncem utkání jsme dali dvě trojky a bylo rozhodnuto.

Tým tvořila velká parta hráčů, kteří drželi při sobě, i když se nedařilo. Celou sezónu si kluci užívali a pro trenérky byla výhra právě pohoda a kamarádství v týmu a hlavně možnost pro hráče r.2000 zakončit svou hráčskou kariéru. Většina z nich právě u Evy Hubálkové a Magdy Nové začínala.

Body: Soběslav 13, Pavlíček 12, Adamec 11, Laš 10, Volek 8, Bubeník 5, čtvrtiny: 16:12, 15:14, 13:16, 15:4

Starší žáci U15 - extraliga

Sokol Pražský : BA Nymburk 109:70

Soupeři jsme v oslabené sestavě byli vyrovnaným soupeřem pouze během první čtvrtiny. Pak se naplno projevila síla lídra extraligy a 31 obdržených bodů ve druhé čtvrtině vyřešilo ambice v utkání, zvlášť když pak domácí zvítězili ve třetí čtvrtině o 17 bodů. .

Body: Kolář 22, Cogan 11, Kejmar 10, Bašta 9, Česal 6, Kosík 6, Grmolenský 4, Loman 2, čtvrtiny: 19:18, 31:19, 30:13, 29:20

USK Praha : BA Nymburk 56:96

Utkání proti týmu z dolní poloviny tabulky jsme měli pod kontrolou po celou dobu. V každé čtvrtině jsme dokázali zvítězit a v poslední jsme i náskok posunuli na 40 bodů. I když nás pochopitelně těší výše bodového rozdílu, důležitější je vítězství jako takové, protože nás definitivně posunulo na MČR kategorie U15.

Body: Kolář 31, Kosík 24, Frič 15, Kejmar 8, Loman 8, Bašta 7, Cogan 3, čtvrtiny: 15:25, 14:22, 10:17, 17:32.

Starší minižáci U13 – krajský přebor

Poslední dva soupeři v dlouhodobé části byli z Prahy a Českého Brodu.

BA Sparta Praha : BA Nymburk 28:77

Body: Černý 14, Křemen 11, Dittrich 10, Snop Ondřej 9, Nazarčuk 6, Nezdařil 6, Prokeš 6, Adamec 4, Hájek 4, Vrchota 4; trojky: 0:1, čtvrtiny: 6:19, 11:18, 2:23, 9:17

BA Sparta Praha : BA Nymburk 37:39

Body: Křemen 10, Adamec 6, Dittrich 6, Prokeš 4, Snop 4, Vrchota 4, Šťastný 3, Hájek 2, trojky: 1:0, čtvrtiny: 10:14, 15:4, 4:14, 8:7

BK Český Brod : BA Nymburk 22:146

Počet nastřílených bodů v jednotlivých čtvrtinách neklesl pod třicet a výhru jsme korunovali více než 120 bodovým rozdílem.

Body: Křemen 27, Dittrich 22, Adamec 16, Snop 16, Nazarčuk Tomáš 12, Černý 10, Prokeš 10, Šťastný 8, Hájek 6, Nezdařil 6, Vrchota 5, Černý M. 2, Janoušek, Adam, Mach a Procházka 2; trojky: 0:7, čtvrtiny: 6:43, 10:33, 3:39, 3:31

BK Český Brod : BA Nymburk 201:130

Body: Křemen 24, Snop 18, Prokeš 16, Dittrich 14, Nazarčuk 12, Šťastný 12, Adamec 8, Černý M. 6, Černý J. 6, Hájek 6, Janoušek 4, Procházka 4, trojky: 0:5, čtvrtiny: 2:41, 4:22, 3:38, 9

Nejmladší minižáci U11 – krajský přebor

BK Brandýs nad Labem - BA Nymburk 41:68

Na palubovce Brandýsa nás čekalo dvojutkání o postup do KRAJSKÉHO finále. Už od začátku utkání bylo vidět, že máme lehce navrch a tak se naše vedení pomalu zvyšovalo v průběhu celého utkání. Stále máme před sebou spoustu práce, ale zlepšení kluků se promítá i na výsledcích (Brandýs nás ještě v kvalifikaci o NF 2x porazil) a to nás rozhodně těší.

Body: Farkaš 13, Hauser 12, Sojka 10, Kubálek 10, Davídek 8, Poláček 7, Hamtil 2, Vrba 2, Tomek 2, Horký 2 TH: 10/6, čtvrtiny: 8:16, 7:15, 10:15, 16:22

BK Brandýs nad Labem - BA Nymburk 30:53

Druhé utkání bylo podobné tomu prvnímu. Pod košem jsme zahodili spoustu příležitostí, ale i tak jsme si dokráčeli pro výhru a postup! Klukům patří velká gratulace!

Body: Kubálek 17, Hauser 10, Hamtil 9, Sojka 7, Davídek 5, Vrba 2, Farkaš 2, Poláček 1 TH: 6/5, čtvrtiny: 7:16, 3:14, 12:12, 8:11