SPOUSTA VÝHER, JEDNA PROHRA

O víkendu pokračovala první liga mužů a Basketbal Polabí uspěl i v Liberci, když se nejvíce činil Rosťa Jirák. Kadeti v Brně vybojovali cennou výhru nad Tygry, ale neuspěli proti SAM, když museli svádět největší souboj s rozhodčími. V kategorii U14 převálcovali mladší žáci Litoměřice trojciferným rozdílem a nejmladší vyhráli Šmoulinka Cup v Sadské.

Muži 1. liga, skupina západ

YDEA Kondor : Basketbal Polabí 91:98

K pátečnímu utkání jsme odjížděli bez hráčů hrajících KNBL a tak jsme očekávali velice těžký boj, jelikož v Libereckém dresu nechyběli hráči působící v Děčínském A týmu. Do utkání jsme vstoupili nebojácně s jasným cílem, kterým byla nátlaková obrana a co nejrychlejší přechod na útočnou polovinu, což se nám téměř v celém průběhu dařilo, nicméně rozhodující byla hra 1 na 1 a naše převaha v postupném útoku, kde jsme dobrými taktickými prvky dokázali reagovat na agresivní předskok a dokázali často lehce skórovat.

Ačkoliv jsme v utkání nebyli favorité, dokázali jsme diktovat téměř 35 minut tempo utkání, což bylo milé překvapení, donutili jsme soupeře celkem k 13ti ztrátám, ze kterých jsme měli 16 snadných bodů a i když v ostatních ukazatelích jsme byli horším týmem, jedna statistika je velice rozdílná a to body lavičky, kde jsme dominovali v poměru 6:23 a hráčům patří velký kredit za jejich aktivitu.

V pátek nás čeká další náročné utkání, tentokrát na palubovce Sokola Pražského.

Body: Jirák 27, Dlugoš 24, Mikula 18, Rylich 10, Holoubek 8, Vejvar a Valentíny 5, Mareš 1, Trojky: 9/23 : 12/28, TH: 16/22: 16/24, čtvrtiny: 21:23, 24:30, 25:18, 21:27

Kadeti U17 - extraliga

Tygři Brno : BA Nymburk  64:70

Kadeti BA vstoupili do začátku extraligové sezóny správnou nohou a zvítězili na palubovce Tygrů Brno. Celé utkání se neslo ve velmi bojovném duchu, kde obě družstva se prezentovala aktivní osobní obranou a snahou o rychlý protiútok. První čtvrtina vyzněla mírným vedením pro domácí tým 20:18. Druhé dějství bylo stejně divácky dramatické, když jsme byli výrazně lepší v obranném doskoku a soupeř ve střelbě za dva body. Do poločasové přestávky naši kadeti odcházeli do šaten s dvoubodovým vedením 37:35.

Ve třetí čtvrtině jsme získali jedenáctibodové vedení a chvíli se zdálo, že utkání již budeme mít pod kontrolou. Opak byl pravdou, soupeř během minuty úspěšnými trojkami a rychlými protiútoky snížil náskok na rozdíl čtyř bodů v náš prospěch 57:61. V posledním dějství se bojovalo o každý míč. Oba týmy se dopouštěly nevynucených ztrát a nepřesných střel. O tom svědčí i výsledek čtvrté čtvrtiny 7:9 !!!

Rozhodujícím faktorem velmi cenného vítězství bylo naše skvělé doskakování, kdy kluci doskočili neuvěřitelných 62 míčů oproti 40 soupeře. Uznání zaslouží celý tým za příkladnou bojovnost a velkou vůli po vítězství. Jen škoda velkého množství ztrát, které nás zatím brzdí k výraznějším výsledkům.

Velké díky patří rodičům, kteří vytvořili skvělou diváckou kulisu se všemi prvky etického kodexu.

Body: Novák Dávid 27,Fišera Martin 11, Benák Pavel 10, Frič David 9, Bašta Petr 6, Brož Matyáš 5, Kosík Tomáš 2, Fauly: 21/18, čtvrtiny : 20:18, 15:19, 22:24, 7:9.

SAM Brno - BA Nymburk 72:68

V nedělním utkání na stejné palubovce proti jinému soupeři jsme nastoupili s velkým odhodláním opět uspět. První čtvrtinu jsme vyhráli 17:14. Kluci velmi dobře plnili obranné pokyny trenérů a v útoku hráli disciplinovaněji než v sobotní premiéře. Nepochopitelný kolaps ve druhé čtvrtině, kdy jsme svou zbrklostí vyrobili 17 ztrát a dovolili soupeři snadno skórovat, nás stál poločasové manko 10bodů 41:31.

Druhý poločas jsme zlepšili osobní obranu a doskok pod oběma koši a postupně jsme se vraceli do utkání. Ztráta šesti bodů po třetí čtvrtině 57:51 nám dávalo velkou šanci na konečný úspěch. Ještě tři minuty před koncem jsme prohrávali pouze o dva body. Bohužel je nutno poznamenat (děláme to poprvé za celou trenérskou karieru), že velmi tendenčně vedený zápas ze strany obou rozhodčích citelně ovlivnil konečný výsledek. Třicet faulů na naší straně oproti čtrnácti soupeře. A trestné hody 38/23 soupeře oproti 11/9  je toho neoddiskutovatelným důkazem.

Porážka mrzí, jsme na začátku soutěže, věříme, že se budeme jako tým lepšit a zapracujeme především na odstranění nevynucených chyb, které nás stojí spoustu sil napravovat. Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a odhodlání především ve druhé části utkání. Díky patří opět rodičům, kteří týmu vytvořili korektní divácké prostředí.

Body: Novák Dávid 27, Kolář Adam 10, Studnický Martin 9, Frič David 8, Benák Pavel 7, Fišera Martin 4, Bašta Petr 3, fauly: 14:30, čtvrtiny: 14:17, 27:14, 16:20, 15:17.

Mladší žáci U14 - liga

Slavoj Litoměřice :  BA Nymburk 43:146

V nedělním utkání jsme opět narazili na soupeře, kterého jsme neznali. Podle výsledků s jinými týmy nám bylo jasné, že se jedná o slabšího soupeře. Opět byla nastavena bodová laťka. Inkasovat nejvíc 40 bodů a vstřelit 130 bodů. Kluci se snažili plnit veškeré úkoly, hráli rychle dopředu, obrana v poslední čtvrtině byla výborná. Ale bohužel nesplněný obranný limit stál naše hráče 10 sprintů po zápase. Za 14 dní nás čeká důležité utkání proti týmu Kbely, které napoví, kdo postoupí do extraligy.

Body: Dittrich 28, Snop 23, Vrchota 20, Adamec 17, Křemen 16, Černý J.14 , Hájek 8, Nazarčuk 6, Nezdařil 6, Prokeš 4, Vodrážka 4, čtvrtiny: 12:28, 11:41, 13:30, 7:47

Šmoulinka CUP U10

Přípravka odehrála další kolo Šmoulinky v Sadské, kde postupně porazila družstva domácích, Tygrů Praha a Kralup a tento turnaj vyhrála. Děti zaslouží pochvalu především za bojovnost.