DALŠÍ EXKLUZIVNÍ VÍKEND

Předposlední říjnový víkend byl pro naše týmy velice úspěšný. Muži „z Polabí“ vyhráli na Folimance a deklasovali loňského účastníka baráže o KNBL GBA Jindřichův Hradec. Kadeti si poradili s oběma týmy z Ostravy a mladší žáci nadělili vysoké příděly nejen slabšímu Brandýsu, ale také silnému Sokolu Kbely. Mladší žáci měli po dvou zápasech v Českém Brodě vyrovnanou bodovou bilanci.

Muži - 1.liga - skupina západ

USK Praha B : Basketbal Polabí 76:83

Odložené utkání s USK Praha jsme odehráli netradičně v úterý. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a zejména díky obraně a hře vy vymezeném území jsme si již po 5ti minutách vytvořili náskok 7 bodů, který jsme stále navyšovali, zejména díky trojce Dlugoše a Tůmy jsme si po první čtvrtině vytvořili 11ti bodový náskok 13:24. Ve druhém čtvrtině jsme stále dokázali dobře využívat hru 1 na 1 a dominovat v podkošovém prostoru, a když jsme v poslední minutě druhé periody dokázali proměnit dvě slepené trojky, odcházeli jsme do šaten s patnáctibodovým vedením 26:41.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit koncentrovaně, nenechat soupeře dostat se do utkání, což se nám ale vůbec nepodařilo. Domácí otevřeli druhý poločas dvěma trojkami a rázem začali hrát více agresivně jak na obranné tak útočné polovině. Nám však opět vyšel závěr čtvrtiny a úspěšnou trojkou a dvojkou jsme dokázali držet rozdíl na více jak deseti bodech 50:62.

Poslední hrací období přineslo tlak domácích a hrál se velice rychlý basketbal se spoustou zakončení, o čemž svědčí i skóre poslední desetiminutovky, kdy domácí dokázali dát 26 bodů, což se jím předtím povedlo za 1 a 2 čtvrtinu. Naši hráči však dokázali vsítit přes dvacet bodů a tak jsme dokráčeli k velice důležitému vítězství 76:83.

Body: Dlugoš 23, Kovář 19, Heinzl 10, Tůma 9, Rylich 8, Mikula 7, Kolář 5, Mareš 2, TH: 8/14: 12/25, trojky 12/28 : 9/27, čtvrtiny: 13:24, 13:17, 24:21, 26:21

Basketbal Polabí : GBA Lions Jindřichův Hradec 95:68

"Zápas roku", to bylo očekávání před nedělním utkáním proti týmu, který má ambice dostat se do baráže o KNBL už jako předsezónní cíl, spojení dvou týmů GBA a Jindřichova Hradce proti Basketbalu Polabí (Nymburk a Basket Poděbrady), trhák, hit kola.

Slušně zaplněná hala ZŠ Komenského očekávala jistě skvělý a vyrovnaný basketbal, souboj o každý míč a centimetr na hřišti, střídání se ve skóre a vypjaté souboje včetně dramatické koncovky, jenže takový scénář hráči basketbal Polabí odmítli hned na samém začátku.  První čtvrtinu jsme ovládli 25:10, tým hostí se trápil střelecky, začal hrát individuálně v útoku a my jsme dobrou obranou, skvělým doskokem a rychlým protiútokem navyšovali skóre až na poločasový stav 42:22. Dvacetibodový rozdíl, zmar hostů, lauf domácích a očekávání diváků co přinese druhé dějství.

Druhý poločas přinesl útočně laděný basketbal se spoustou pohledných akcí, koš střídal koš a úspěšných obran s postupem času stále více obývalo, což nebylo k potěšení trenérů, ale diváci se museli bavit. Třetí čtvrtinu jsme dokázali vyhrát rozdílem 1 bodu 22:21 a stále jsme očekávali nápor hostů. Ti však vrhli veškeré síly do útoku, když nám dokázali dát 25 bodů během posledních deseti minut, my jsme však dokázali kontrovat ještě větší útočnou silou 31 bodů a v utkání jsme jasně dominovali, o čemž svědčí čas ve vedení více jak 39 minut v zápase.

Šedesát jedna doskoků oproti 48, našich 24 asistencí oproti devíti hostů a zejména 23 bodů z rychlých protiútoků proti šesti bodů hostů, to byly naprosto rozdílně parametry.  Nikdo zřejmě nepředpokládal takto "hladký" zápas, ale stále jsme na začátku sezóny, nemůžeme si teď myslet, že doma porazíme každého, ale dál a trpělivě musíme plnit všechny potřebné pokyny, skvěle bránit a doskakovat a až čas ukáže, kam až tento tým dokáže dokráčet.

Body: Kovář 19, Novotný 17, Dlugoš 16, Heinzl 13, Tůma 9, Mikula 8, Mareš a Kolář 4, Jirák 3, Vejvar 2, TH: 15/19 : 14/20, trojky: 8/24 : 8/27, čtvrtiny: 25:10, 17:12, 22:21, 31:25.

Kadeti U17 - extraliga

BA Nymburk : Snakes Ostrava  66 : 63

Velmi vyrovnané střetnutí sehráli U17 na domácí palubovce proti Snakes Ostrava. Celé utkání jsme byli v mírném vedení, atleticky disponovaný soupeř dominoval na útočném doskoku, společně s našimi nevynucenými chybami jsme se museli obávat o vítězství do poslední vteřiny. Na naší straně stálo lepší procento trestných hodů a štěstí v závěru, kdy soupeř minul volnou trojku na vyrovnání. „Bylo to důležité vítězství se silným soupeřem, které se počítá. Gratulace patří všem klukům,“ řekl k zápasu trenér Michal Franěk.

Body: Frič David 18, Novák Dávid, 17, Fišera Martin 10, Brož Matyáš 7, Studnický Martin 6, Kolář Adam 5, Kosík Tomáš 2, Košnar Adam 1, čtvrtiny : 17:12, 21:23, 11:14,17:14

BA Nymburk - NH Ostrava  73 : 46  (15:7, 24:13, 22:18, 12:8)

O třídu lepší výkon předvedli U17 v neděli proti NH Ostrava. Od prvních minut jsme udávali tempo hry na obou polovinách hřiště. Po celé utkání jsme měli ve všech herních ukazatelích vysoce navrch. Efektivita týmu 86/33 hovoří za veškeré komentáře. Velkým kladem utkání bylo zapojení všech hráčů, každý nominovaný odehrál téměř 12 minut.

„Věříme, že se výkonnost týmu stabilizuje a kluci budou předvádět v dalším průběhu sezony ještě hezčí a atraktivnější basketbal,“ doufají trenéři Franěk a Votroubek.

Stínem utkání je zranění Tomáše Kosíka, kterému celý tým, včetně vedení BA přeje brzké uzdravení a návrat do hry.

Body: Frič David 21, Studnický Martin 20, Novák Dávid 11, Fišera Martin 9, Kolář Adam 6, Brož Matyáš 4, Kosík Tomáš 2, fauly: 17:23, čtvrtiny: 15:7, 24:13, 22 : 18, 12 : 8

Mladší žáci U14 - liga

BA Nymburk : BK Brandýs n.L.  131:30

Naši hráči s vědomím, že hrají proti slabšímu soupeři, zahráli v sobotu velmi dobře. Soupeř jen těžko překonával naši skvělou obranu. Stanovená hranice daných a obdržených bodů byla dobrou motivací, aby kluci hráli naplno.

Body: Adamec 22, Křemen 21, Dittrich 17, Vodrážka 17, Snop 16, Nazarčuk 11, Černý J. 11, Amiel 8, Nezdařil 4, Prokeš 2, Hájek 2, čtvrtiny: 34:6, 44:11, 30:7, 23:6

BA Nymburk : Sokol Kbely   104:40

V neděli jsme nastoupili proti týmu, který měl také ambice dostat se do extraligy. Byl to první soupeř, který měl prověřit, jak na tom jsme. Kluci ale předvedli opět výbornou obranu, řadu rychlých protiútoků a zahráli několik pěkných akci. Kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

Body: Snop 22, Černý J. 19, Dittrich 18, Křemen 13, Adamec 12, Vodrážka 8, Nazarčuk 6, Hájek 4, Nezdařil 2, čtvrtiny: 22:14  32:7  33:8  17:11

Mladší minižáci U12 – krajský přebor

BK Český Brod : NBK Juventa Milovice 60:61 a 45:44

Kluci důsledně bojovali a byť hráli oproti starším klukům (3 chlapci ročník narození 2007) vůbec se nelekli a vítězství v prvním utkání si zasloužili. V prvním zápase jsme byli po většinu času v mírném vedení, ve druhém se více prosazoval soupeř.

Body 1.zápas: Vitovský Marek 20, Nozar Michal 10, Zachariáš Richard 8, Novák Kryštof 5, Šeda Libor 5, Bergmann Adam  4, Vaňousek Tomáš 4, Dostál Tomáš 3, Žabenský Petr 2, průběh zápasu po čtvrtinách: 17:18, 25:36, 43:47, 60:61

Body 2.zápas: Vitovský Marek 17, Nozar Michal 12, Bergmann Adam  6, Zachariáš Richard 4, Dostál Tomáš 2, Žabenský Petr 2, Novák Kryštof 1, průběh zápasu po čtvrtinách: 18:12, 28:21, 35:31, 45:44