Královští Sokoli

BK ISKRA Svit

BKM Lučenec

OSM VÍTĚZSTVÍ A TŘI PROHRY

Pět týmů bojovalo o body v extralize, lize a krajském přeboru. Muži Basketbalu Polabí opět v okleštěné sestavě nestačili na Plzeň. Neproměněné šance obraly juniory o výhru v Kolíně, štěstí však měli v neděli v Pardubicích, o bod vyhráli. Starší žáci doma neprohráli, i když v prvním zápase si trochu zahrávali s ohněm. Starší minižáci vyhráli všechny čtyři zápasy a nejmladší minižáci to měli s Mělníkem půl na půl.

1. liga mužů - skupina západ

BK Lokomotiva Plzeň : Basketbal Polabí 104:72

K pátečnímu utkání jsme odjížděli tak jak už je téměř zvykem v neúplné sestavě s velkou částí našich juniorů a pouze s 8 hráči, kteří mohli do utkání zasáhnout, naopak replicas relojes domácí byli kompletní, čehož využívali od prvních minut zejména díky širší rotaci mohli držet rychlé tempo, agresivně bránit a využívat silovou převahu pod oběma koši. Nám se bohužel v tomto utkání nedařilo téměř nic, nedokázali jsme si pomáhat v obraně, stíhat dorotovat rychlý pohyb míče domácích a hlavně ani lehce zakončovat z bezprostřední blízkosti koše o čemž svědčí i počet vystřelených dvoubodových pokusů oproti daným 41/19 a tak jsme v celém průběhu zápasu nemohli pomýšlet na vyrovnané utkání. V závěru už nám docházeli síly a domácí si tak pohodlně došli pro vítězství.

Body: Dlugoš 16, Jirák a Mikula 13, Rylich 9, Vejvar 8, Valentíny 6, Mareš 5, Holoubek 2, TH: 17/13 : 22/16, trojky: 30/9 : 28/6, čtvrtiny: 28:18, 28:19, 23:10, 25:25

Junioři U19 - extraliga

BC Kolín - BA Nymburk 85:74

V sobotu nás čekalo velice důležité utkání na palubovce Kolína. Na absence hráčů základní rotace to bylo 1:1, když nám chyběl Filip Kábrt a soupeři zraněný Kosík.

Do utkání jsme vstoupili velice dobře. I přes mnoho neproměněných šancí jsme především díky velmi dobré aktivitě na doskoku zvítězili v první čtvrtině 20:13. Ve druhé čtvrtině zlepšil Kolín doskok a mohl začít s rychlým protiútokem. Několik špatných návratů do obrany a naše špatné úspěšnost střelba znamenali vyrovnaný první poločas - 39:39. Oba týmy se v průběhu sezóny prezentují útočným basketbalem a tak se dala očekávat přestřelka ve druhém poločase. Náš tým se bohužel stále střelecky trápil (30/4 za 3 body) a soupeř začal i s převahou na doskoku. Bohužel se hráči nedokázali udržet gameplanu a především nasazení jak v obraně a na doskoku bylo chvilkami opravdu špatné.

I přes náš nápor několik minut před koncem si Kolín koncovku pohlídal a bere zasloužené vítězství.

Body: Rylich 21, Fanta 14, Holoubek a Novák oba 12 bodů a 10 doskoků, Valentíny 7, Mráz 5, Srník 2, Snop 1, TH 24/20, trojky: 8:4, čtvrtiny: 13:20, 26:19, 22:20, 24:15

BK Pardubice - BA Nymburk 75:76

Po těžké sobotní prohře náš tým zavítal na palubovku Pardubic. Na absence znovu remíza a tak se šlo do boje.

Od prvních minut jsme předváděli velmi dobrou aktivitu na útočném doskoku. Solidní plnění herního plánu při odříznutí klíčových hráčů soupeře od míče poměrně vycházelo, ale v první půli nás trápili spíše hráči z lavičky Pardubic. Poločasové skóre 41:41 jsme si zařídili především velmi dobrou úspěšností střelby. Ve třetí čtvrtině jsme bránili velice dobře, obranný doskok byl velice jistý a tak jsme dokázali soupeři odskočit. na rozdíl devíti bodů. Poslední čtvrtina byla velmi bojovná. Soupeř proměnil několik těžkých nájezdů a na obou stranách bylo několik hráčů v problémech s fauly. 52 vteřin před koncem proměnil Rylich jednu ze dvou šestek a poslal nás do vedení 74:73, aby si v následujícím útoku připsal zisk a dunk a navýšil na 76:73. Soupeř se dostal na čáru trestného hodu a proměnil, my neskórovali a tak měli domácí 17 vteřin na útok za stavu 75:76 z jejich pohledu. Nájezd do koše jsme ubránili a připisujeme si tak velice důležité vítězství!

Body: Rylich 23, Valentíny 19, Fanta 14 bodů a 14 doskoků, Novák 13, Holoubek 4, Srník 2, Mráz 1,     TH 26/15, trojky: 2:7, čtvrtiny: 22:25, 19:16, 14:23, 20:12

Starší žáci U15 - liga

BA Nymburk - USK Praha 78:72

Do utkání jsme vstoupili koncentrovaně a první čtvrtinu vyhráli jasně o 19 bodů. Pod dojmem náskoku jsme ovšem začali hrát profesorsky a hráči si začali myslet, že v klidu zopakujeme výrazné vítězství z Prahy. To se ovšem nestalo a soupeř nám poslal varování v podobě vyrovnané druhé čtvrtiny. Ani to však nestačilo a v druhém poločase se nám USK dokonce přiblížil na 3 body, když trefil několik šťastných trojek. Výhru jsme nakonec uhájili i za pomoci trestných hodů v posledních 2 minutách utkání.

Body: Kolář 25, Dohnal 15, Cogan 13, Janota 10, Kozák 6, Jakubal 5, Adamec 3, Střítežský 1. Fauly 19:15, Trojky 3:9, TH: 31/21:21/11, čtvrtiny 26:7, 16:17, 12:23, 24:25

BA Nymburk - BA Sparta 71:48

Zápas jsme měli pod kontrolou od začátku do konce, postupně jsme navyšovali náskok a průběh utkání nám umožnil zapojit všechny hráče. Mladší kluci tak získali cenné minuty v kategorii U15.

Body: Kolář 25, Dohnal 10, Cogan a Křemen po 7, Janota  a Střítežský po 6, Kozák 4, Jakubal 3, Rufer 2, Černý 1. Fauly 19:19, Trojky 6:1, TH: 21/13:19/7, čtvrtiny: 24:13, 16:15, 16:10, 31:10

Starší minižáci U13 – krajský přebor

BA Juventa Nymburk : BA 2006 Roudnice n.L. 52:32 a 57:15

V sobotních zápasech nás čekal tým Roudnice, který hraje soutěž jako mix. Od začátku jsme měli mírně chopard replica navrch a náskok jsme navyšovali na konečných 20 bodů. Druhé utkání bylo jednodušší. Už po první čtvrtině bylo jasné, že rozdíl bude vyšší než v prvním utkání. Soupeř nekladl odpor ani v dalším průběhu a v pohodovém tempu jsme vyhráli o bodů 42.

Statistiky 1.zápas

Body: Jenčík 12, Pelikán 9, Davídek, Nozar po 7, Ehl 6, Nováček, Hauser po 4, Vítovský 2, Pelikán 1, čtvrtiny: 20:9, 10:7, 13:8, 9:8

Statistiky 2.zápas

Body: Ehl 17, Pelikán 7, Jenčík a Davídek po 6, Brhel, Vítovský a  Jeník po 4, Hauser 3,Nováček 2, čtvrtiny: 26:3, 13:6, 14:2, 4:4

BK Beroun : BA Juventa Nymburk 49:53 a 49:61

Dnes jsme zajížděli do Berouna, kde nám nevyšel začátek utkání, ale postupně jsme zlepšili obranu a dotáhli utkání do vítězného konce o 4 body. V druhém utkání jsme podobně jako v sobotu vyhráli větším rozdílem a to 13 bodů.

Body: Jenčík 10, Vítovský, Hauser po 7, Ehl 6, Pelikán 5, Pelikán, Hauser, Kamenec a Pojsl po 2, čtvrtiny: 20:10, 8:15, 5:19, 16:9

Body: Hauser 14, Jenčík, Pelikán a Ehl po 10, Kerhart 5, Toporka 4, Vítovský, Pojsl 3, čtvrtiny: 13:14, 8:19, 12:16, 16:12

Mladší minižáci U11 – krajský přebor

BA Nymburk : BK R&J EBC Mělník 71:37 a 43:48

V prvním utkání zahráli naši hráči soustředěně od počátku a snadno se dostali do vedení, které každou čtvrtinou, vyjma druhé, navyšovali. Druhý zápas jsme nezačali nejlépe, když jsme prohráli 1. čtvrtinu 0:22. V dalších minutách zápasů jsme se však zlepšili a 2 min před koncem jsme stáhli na rozdíl 2 bodů, ale bohužel už se nám nepodařilo vyrovnat. I tak kluci zaslouží pochvalu za snahu, kterou ukázali za nepříznivého stavu.

Body: Hazdra   17, Farkaš  12, Vrba  8, Kovač  7, Poláček  7, Tomek  7, Kalný  4, Vokřál  3, Kvíz  2, Mirovský  2, Moc  2, čtvrtiny: 18:6, 8:14, 24:6, 21:11

Body: Poláček  10, Kovač  9, Hazdra   6, Kalný  6, Farkaš  4, Vrba  4, Davídek  2, Tomek  2, čtvrtiny: 0:22, 11:11, 17:2, 15:13