STŘEDNÍ ČECHY DOMINOVALY V JUNIOR NBA

Oba dva zástupci Středočeského kraje, kteří se probojovali do republikového finále, získali umístění „na bedně“. Zlaté prsteny budou zdobit hráče ze ZŠ Na Výsluní z Brandýsa Nad Labem, bronzové medaile ozdobily hráče ZŠ Komenského Nymburk. Stříbro připadlo Děčínu, čtvrté místo Opavě.

 

Na sklonku minulého školního roku se otevřely brány čtvrtého ročníku jr.NBA, celosvětové soutěže pod záštitou nejslavnější basketbalové ligy světa NBA. Do kvalifikace v rámci Školní basketbalové ligy se zapojilo 87 škol celé České republiky, z toho sedm ze Středočeského kraje. Sítem replicas rolex mezi třicítku týmů, hrajících základní skupinu, prošly ze středních Čech Nymburk, Černošice a Brandýs n.L. Na konci září v draftu jim byly přiděleny kluby z NBA. ZŠ Na Výsluní Brandýs oblékla dres Oklahoma City Thunders, ZŠ Komenského Nymburk se proměnila na Boston Celtics a ZŠ Černošice se stala Denver Nuggets. Nymburk ovládl divizi D bez prohry stejně jako Brandýs v divizi B. Do play-off postoupily i Černošice.

 

V polovině listopadu se postupující týmy Západní a Východní konference se utkaly v konferenčním semifinále, odkud už postupovaly jen dva a dva týmy do velkého finále čtyř. Z Východní konference, jejíž semifinále se hrálo v Pardubicích, postoupil suverénně Boston Celtics (alias Nymburk) a Charlotte Hornets (ZŠ B. Němcové Opava). Ze Západní konference si vybojovaly postup do finále domácí Oklahoma Thunders (Brandýs) a Houstor Rockets (ZŠ M.Tyrše Děčín).

 

V bouřlivém prostředí děčínské haly, kde se hraje Kooperativa NBL, se uskutečnilo velké finále. V prvním semifinále Thunders z Brandýsa jednoznačně přehrálo Hornets z Opavy 63:16. Druhé semifinále mezi nymburskými Celtics a děčínskými Rockets bylo vyrovnanější, i když domácí byli stále o krůček vpředu a nakonec zvítězili 49:36.

 

Do souboje o třetí místo vyrazili bostonští z Nymburka pouze s krátkým odpočinkem a na konci jim evidentně docházely síly. Přesto dokázali na konci odrazit dotírající soupeře a zvítězil 56:49. O body v posledním zápase se postaral především Kryštof Davídek (26 bodů). „Soupeři tu byli hodně dobří. Děčín v semifinále byl agresivnější a měl obrovskou podporu v hale… i to nás možná ovlivnilo,“ přiznal Kryštof Davídek, člen nejlepší pětky turnaje, který je společně s dalšími spoluhráči členem Basketbalové akademie Nymburk.

 

„Být vůbec ve Final Four celorepublikové soutěže základních škol je velký úspěch Základní školy Komenského a potažmo naší basketbalové akademie, ze které se žáci rekrutují. Že jsme byli třetí, je velký úspěch,“ potěšilo Michala Fraňka, trenéra Bostonu Celtics.

 

Na webu A-týmu najdete rozhovory s Kryštofem Davídkem a Michalem Fraňkem. link

BA Nymburk
02.12.2019 - 7:11