Základní část | extraliga | 07.10.2018 0:00

DOMÁCÍ92
Sokol Písek
HOSTÉ77
Hala: ZŠ, Nymburk

V nedělním dopoledni k nám do haly ZŠ Komenského zavítal tým z Písku, který překvapivě v prvním utkání porazil BK Pardubice, a tak jsme očekávali velice vyrovnané utkání.  To se potvrzovalo během celého prvního poločasu, kdy oba celky hrály velmi vyrovnanou partii. Hosté začali přeci jen lépe a po tlaku na naší rozehrávku se ujali vedení po první čtvrtině 21:26, poté jsme se již lépe adaptovali na tvrdou obranu soupeře a sami jsme začali vytvářet větší tlak na obrané polovině, což nám přineslo poločasové vedení o dva body 44:42.

Nástup do třetí čtvrtiny byl z naší strany skvělý, agresivní aktivní obrana, vybíhání do rychlých protiútoků a častý posun míče znamenal jasné opanování třetí desetiminutovky v poměru 28:12, a tak jsme si vytvořili pohodlný náskok 18ti bodů před posledním hracím dějstvím, které neslo opět ofensivní charakter. Po prostřídání všech hráčů jsme sice polevili v obraně, ale i tak jsme poslední čtvrtinu prohráli jen o 3 body a celkově jste tedy zvítězili 92:77.

První dva domácí zápasy a první dvě vítězství, lépe jsme začít nemohli, ale stále je co zlepšovat a my věříme, že naše výkony ještě porostou a všichni hráči ukáží co v nich je.

Body: Srník 21, Rylich 18, Kábrt 13, Valentíny 12, Novák 9, Musil 6, Fišera 4, Benák a Vosejpka 3, Jirák 2, Poláček 1, trojky: 7/39 : 7/19, TH: 23/46 : 14/27, čtvrtiny: 21:26, 23:16, 28:12, 20:23