Základní část | extraliga | 13.01.2019 0:00

DOMÁCÍ73
Synthesia Pardubice
HOSTÉ83
Hala: ZŠ, Nymburk

V nedělním odvetném utkání jsme se chtěli prezentovat mnohem lepším výkonem a basketbalem než v sobotním utkání a to i bez stále zraněných klíčových hráčů, což se nám od úvodních minut dařilo a první čtvrtinu jsme vyhráli 20:18, i ve druhé čtvrtině jsme hráli lépe než hostující celek, bohužel v posledních pěti minutách druhé čtvrtiny jsme vlastní nemohoucností, laxností a s velkou smůlou nedokázali proměnit i vyložené šance z blízkosti koše a když hostujícím hráčům padlo několik trojek, dostali se do poločasového vedení o deset bodů. Třetí čtvrtina nabídla soupeření spíše koš za koš, ale i v závěru byla opět šťastnější Synthesia, která předposlední hrací dějství vyhrála o pět bodů. V poslední periodě přišel náš velký nápor a vzepětí všech našil sil a dokázali jsme snížit až na rozdíl 6ti bodů, to ale bylo vše a hosté si koncovku utkání pohlídali a nám tak uštědřili teprve třetí porážku v extralize a s bilancí 9:3 se momentálně nacházíme sice na skvělém druhém místě, ale po uzdravení všech hráčů, bychom rádi bojovali o návrat na první příčku, věříme, že je to v našich silách.

Body: Valentíny 23, Kábrt 22, Hodač 11, Srník 9, Bečvář 4, Vosejpka a Benák 2, TH: 27/12, čtvrtiny: 20:18, 12:24, 19:24, 22:17