Základní část | extraliga | 27.01.2019 0:00

DOMÁCÍ78
Kadeti U17
HOSTÉ89
Hala:

Po sobotní přejezdu z Písku do Plzně a následném přespání, nás v neděli čekal soupeř z kategorie "lehčích", dle aktuálního umístění v tabulce, ale věděli jsme že aktuální stav hráčů, není optimální a tak nás bude čekat velký boj. V prvním poločase hráli domácí hráči skvělý basketbal, který korunovali velkou úspěšností z poza trojkového oblouku, kdy každá druhá trojka skončila v našem koši a soupeř jich stihl za poločas celkem 6, k tomu se přidala naše nedobrá obrana, kdy jsme téměř vždy byli o krok vzad oproti soupeři a tak jsme do šaten odcházeli s 50ti bodovým přídělem.

Po taktické poradě a napření všech sil do druhého poločasu jsme začali stahovat 9ti bodové manko a šest minut před koncem utkání jsme otočili rozdíl ve skóre na naší stranu a ve slušném tempu jsme v posledních minutách několika povedenými akcemi a koši s faulem upravili rozdíl na konečných 11 bodů v náš prospěch a připsali jsme si tako sice téměř povinné, a však velmi cenné vítězství, které nás stále drží na předních příčkách v extraligové tabulce, čeká náš však ještě spousta práce zejména na obraně a ve zvýšení procenta střelby, soutěž je lehce za svou polovinou a tak nás čeká ještě spousta náročných zápasů, na které věříme už budou všichni hráči fyzicky připravení na 100%.

Body: Valentíny 29, Kábrt 25, Rylich 20, Novák 7, Vosejpka 6, Fišera 2. Fauly: 23:13, Trojky 28/8, 23/4. TH: 12/6, 27:19, čtvrtiny: 23:17, 27:24, 15:20, 13:28