Základní část | extraliga | 17.03.2019 0:00

DOMÁCÍ43
BK Příbor
HOSTÉ55
Hala: ZŠ, Nymburk

V neděli jsme rozehráli utkání proti žákům BK Příbor velice slibně. V první čtvrtině jsme kvalitně bránili opory soupeře a v útoku se prosazovali především z krátké vzdálenosti. Výsledkem bylo slibné vedení 16:5. Druhá čtvrtina se nepovedla ani na obrané a ani na útočné polovině. Soupeř vstřelil tři trojkové pokusy, naši žáci pouze sedm bodů. Poločasové skóre 23:22 v náš prospěch povzbudilo do dalších dvou dějství přesněji hrající hráče hostů. Po třetí čtvrtině jsme ztráceli devět bodů, utkání bylo stále otevřené. I přes neschopnost vstřelit koš z jakékoli vzdálenosti, kluci bojovali a velice usilovali o změnu poměru sil na hřišti. Konečných osm trojek soupeře, oproti jedné naší a zbrklé ztráty míčů v rozhodujících fázích čtvrté čtvrtiny nás připravili o vítězství.

Pochvalu sice za bojovnost zaslouží všichni hráči BA, dokázali se po sobotní drtivé porážce semknout, ale dovednosti, především střelecké, byly na straně soupeře. Věříme, že kvalitním tréninkem se tým posune výrazně dál, zranění hráči se vrátí do družstva a náš cíl, probojovat se na MČR U15 se stane realitou.

Body: Bašta 2, Česal 2, Přikryl 3, Kolář 7, Frič 12, Kosík 17, fauly: 11:16, čtvrtiny: 16:5, 7:17, 9:19, 11:14