Čtvrtfinále | extraliga | 07.04.2019 0:00

DOMÁCÍ93
Sokol Pražský
HOSTÉ83
Hala: ZŠ, Nymburk

V nedělním druhém utkání nám bylo jasné, že odjíždět do Prahy se ztrátou dvou utkání by znamenalo velkou přítěž a tak jsme do zápasu vlétli jak uragán, hráli jsme od prvních vteřin na pokraji svých možností, skvěle putoval míč z ruky do ruky, sprintovali jsme do rychlých protiútoků a dobře jsme rotovali v obraně čímž jsme si vysloužili poločasové vedení o 20 bodů 53:33.

Hosté ve třetí čtvrtině díky naší nemohoucnosti v zakončení ještě stáhli rozdíl na 10 bodů a tak slibovala poslední čtvrtina ještě jisté drama, to jsme však díky "normální" úspěšnosti v zakončení nepřipustili a i když na obou stranách padlo 30 bodů, bylo to spíše dáno tím, že hostům nezbývalo nic jiného než všechny síly vrhnout do útoku, což se podařilo a pár šťastných střel přes ruku obránce dokázali vsítit, naši hráči však nepanikařili proti vytažené obraně a tak si po zásluze připisují vítězství a vyrovnávají stav série na 1:1.

Body: Valentíny 29, Kábrt 23, Srník 14, Novák 11, Rylich 8, Benák 6, Hodač 2. Trojky 15/3, 30/8. TH: 31/24, 22/13. Čtvrtiny: 28:14, 25:19, 10:20, 30:30.